Machové obrazy a biofilické rastlinné terária

Nový rozmer bezúdržbových dekorácií so stabilizovaným machom alebo biofilickými rastlinami. Využiteľné pre zelené steny a vertikálne záhrady.

75€/os.

Rezervuj workshop

DANIELA ZIMMEROVÁ

Pamätáte si ešte detské časy, keď ste bezstarostne behali po záhrade, lese a objavovali ich šum, vôňe, jednotlivé rastliny, stromy a spôsoby, ako koexistujú a vzájomne sa podporujú? Vo mne to zostalo natoľko zapísané, že sa mi to stalo cez moju potreby kreatívnej sebarealizácie poslaním.

2 hod.
5-15 osôb
Na chalupách v Nebi
Všetok materiál v cene
Odchádzate s hotovým obrazom alebo teráriom
Vhodné pre deti aj dospelých

Samozrejme, že to nebolo také ľahké. Musela som sa vzdelávať, získavať skúsenosti, prax a vyšperkovať svoje zručnosti a kreativitu do podoby, kedy moje netradičné machové obrazy, zelené steny a rastlinné terária robia radosť druhym. Všetky tieto dielka tvorím pod značkou PERIDA.

NebonadStiavnicou022023_websize-6180

Čo vám odovzdáme

Machové obrazy sú bezúdržbová ekologická dekorácia, ktoré si vytvárate z kvalitných materiálov podľa vlastnej predstavy. Techniku spájania machov a rastlín vás naučíme, z workshopu odchádzate s vlastným hotovým obrazom.

 

Skladba obrazu je proces vašej psychohygieny alebo relaxu. Manuálnym tvorením, dotykmi prírodných – vizuálne krásnych materiálov, efektívne redukujete stres a napätie. Celý proces pôsobí na človeka ukĺudňujúco a relaxačne. 

 

Obrazy z machu vydržia cca 10 rokov. Rastliny, dreviny a kvetiny vydržia od 3-5-7 rokov, záleží na vlhkosti v interiéri a od výberu rastlín.

 

 

machové obrazy

Na výrobu používame francúzske machy, rastliny, kvety a dreviny, ktoré sa ekologicky pestujú v provensálskych lesoch. Nenarúšajú ekosystém.

 

Stabilizovaný mach, rastliny a dreviny sú 100% prírodný materiál, upravený špeciálnym stabilizačným procesom. Pri procese stabilizácie sa uchovávajú prirodzené vlastnosti – mäkkosť, prirodzený vzhľad a u kvetov a rastlín aj ich vôňa. Niektoré sú dofarbené potravinárskymi farbivami.

 

Stabilizované machy, rastliny a dreviny sú antialergické. Lepidlo používame rovnako antialergické, ekologické, bez zápachu.

 

Starostlivosť o machový výrobok je bezúdržbová: nepolievať, nerosit, neumiestňovať v blízkosti výhrevných telies, ani na priamom slnečnom svetle. Raz za čas sa prachu zbavíte iba ofúkaním studeným prúdom fénu.

NebonadStiavnicou022023_websize-6232

Biofilické rastlinné terária sa tiež označujú ako vitrážové, keďže sa vyrábajú do vitrážových sklenených terárií rôznych tvarov.

 

Na výrobu používame vrstvené prírodné podložie rôznych farieb, rôzne frakcie skál, kameňov, samorasty a okrasné drevá. Do podložia vhodným náradím jemne zapracujeme stabilizované machy, rastliny, dreviny, kvety, paprade a vytvoríme stabilizovanú mini prírodu, les, park, záhradu, prales, alebo pláž.

 

 

Galéria

Alternatívy

novinka

O výrobe prírodnej kozmetiky

Aj pre verejnosť Aj pre firmy

Porozumenie alchýmie prírody a jej praktické pretavenie do kvalitných výrobkov telovej a dekoratívnej kozmetiky.

2 hod.
2-12 osôb
30€ /os.
Zobraziť viac
Doporučujeme

Telové masáže

Viac druhov masáží Aj pre firmy

Karol zvykne doniesť lehátko a spolu s ním aj dobrú náladu. Jeho dve “žehličky” uvolnia, zregenerujú a navodia pocit, že ste dostali intravenóznu dávku energie a stal sa z vás “nový (oddýchnutý) človek”.

60 min.
Individuálne v súkromí chalupy
30€ /hod.
Zobraziť viac
novinka

O tajchoch – UNESCO pamiatke

Aj pre verejnosť Aj pre firmy

Štiavnické hory skrývajú mnohé tajomstvá minulosti, avšak príbeh vody je vskutku jedinečný. Až natoľko, že bol zaradený na zonam svetového kultúrneho dedičstva.

2 hod.
5-30 osôb
15€ /os.
Zobraziť viac

O zdravom rastlinnom varení

Aj pre verejnosť Aj pre firmy

Varenie je relax, čarovanie a tanec. Skúste sa uvoľniť a pustiť svoju fantáziu. Objavíte nové rozmery jedla na rastlinnej báze a jeho prípravy.

3 hod.
6-12 osôb
50€ /os.
Zobraziť viac
novinka

 O (ne)káve

Aj pre verejnosť Aj pre firmy

Krásou a zároveň odlišnosťou “specialty grade” filozofie od “komerčných káv” je, že sa jedná o umenie umocnené etikou minimalistickým puncom kvality detailov, ktoré tvoria celok.

2-3 hod.
6-15 osôb
20€ /os.
Zobraziť viac
novinka

O dreve a rezbárstve

Aj pre verejnosť Aj pre firmy

Keď dostanete do rúk cit k drevu a porozumiete jeho vlastnostiam, vaše možnosti budú nekonečné.

7 hod.
2-8 osôb
75€ /os.
Zobraziť viac
novinka

Keramika & modelovanie s hlinou

Aj pre verejnosť Aj pre firmy

Výsledkom modelovania s hlinou môže byť akýkoľvek úžitkový alebo dekoračný výrobok. Vypálenie a glazúra sú automatickou súčasťou.

2 hod.
4-12 osôb
20€ /os.
Zobraziť viac
novinka

Osobný beauty styling

Na chalupách v Nebi Aj pre eventy

Kompletný beauty styling je len váš čas, kedy ho máte dostatok len pre seba. Kompletná starostlivosť – pleťové ošetrenie, úprava vlasov a make-up prispôsobený na mieru.

3 hod.
Individuálne
79€ /os.
Zobraziť viac
novinka

Intuitívna hra na perkusie

Aj pre verejnosť Aj pre firmy

Nepochybujte, či máte rytmus alebo talent. Cez pestrú škálu rôznych druhov perkusívnych nástrojov ich odhaľte a rozvíjajte.

2 hod.
4-20 osôb
20€ /os.
Zobraziť viac
novinka

Osobné mandaly

Aj pre verejnosť Aj pre firmy

Predstavujú ideálny spôsob, ako zapájať obe hemisféry. Ich tvorba je skvelý relax a súčasne veľmi efektívny spôsob, ako rozvíjať svoju kreativitu.

2-3 hod.
2-12 osôb
24€ /os.
Zobraziť viac
novinka

Súkromné: Lúčna floristika

V súkromí v Nebi So zberom

Viazanie vencov alebo kytíc z lúčnych kvetov, ktoré si ideálne na štavnických lúkach aj sami nazbierate a teda aj navnímate.

2-3 hod.
2-6 osôb
39€ /os.
Zobraziť viac
novinka

Naturvana (intuitívna hatha) joga

Aj pre verejnosť Aj pre firmy

Joga je ideálny prostriedok ako sa starať o svoju dušu a telo súčasne. Naplní vás pokojom a dodá rovnováhu do bežných dní. Pod vedením veľmi skúsenej lektorky.

60 min.
2-6 osôb
10€ /os.
Zobraziť viac
novinka

Akvarelové maľovanie farbami z rastlín

Aj pre verejnosť Aj pre firmy

Vyrobíte si vlastné farby z rastlín a následne nimi technikou akvarelu maľujete.

2 hod.
4-8 osôb
20€ /os.
Zobraziť viac