Výroba kozmetiky

Prírodná pleťová a dekoratívna kozmetika vyrobená autorkou vlastnej značky z výťažkov z bylín štiavnických lúk.

30€/os.

Rezervuj workshop

Janka Havrila

Vyrábanie prvých krémikov nastalo v období hľadania vlastnej životnej cesty v tomto rýchlom svete. Keďže pri veľkej rýchlosti nastáva často spomalenie, trvalo mi veľmi dlho kým som nazbierala prvé bylinky do prvej mastičky. A takto sa začala vyvíjať alchýmia v mojich rukách. Skúšanie, miešanie, voňanie, testovanie, cítenie, toto všetko sa vytváralo pokusom a omylom, radosťou ale aj sklamaním. Až raz počas tuhej zimy, keď bylinky zaliezli do teplej zeme a ja som nemala z čoho vyrábať, ma napadlo ponoriť sa hlbšie do alchýmie mastičiek a inej prírodnej kozmetiky. Emulzie, pokusy, teória ale aj prax s deťmi počas “vyučovania”. Týmto som plná JA.

2 hodiny
5-12 osôb
Iba pre dospelých
Na chalupách v Nebi
Aj pre verejnosť v centre BŠ
Aj pre firmy – teambuilding
Odnášate si hotový krém

Táto vášeň sa vo mne zrodila v srdci Banskej Štiavnice, v krátery plnom magickej energie. V tomto meste má každá budova svoje čaro a svoju históriu. Práve preto som si vybrala dielničku, ktorá sa nachádza v historickom centre mesta, na skok od tajchu/jazera Vodárenská alebo od prenádherného výhľadu na Tatry z Glanzenbergu.

NebonadStiavnicou112022_websize-4395

ČO VÁM ODOVZDÁME

Odovzdám vám svoje vedomosti a skúsenosti z výroby mojej vlastnej dekoratívnej kozmetiky Híling zdravá krása – rúže na pery alebo univerzálne líčidlá na tvár (očne tiene, lícenky, rozjasňovače, očnú linku). Vyskúšame si aj pleťovú kozmetiku podľa vašej preferencie – bylinné krémy, hojivé maste alebo telové mlieka, denné alebo nočné varianty.

Pri výrobe sa prepojíme s prírodou a kvalitnými ingredienciami, ktoré sú nevyhnutne potrebné pri výrobe. Naučíte sa tak spoznávať komponenty prírodnej kozmetiky a dozviete sa zaujímavé informácie z kozmetického a bylinného sveta.

 

 

Vyrábať v čistom priestore plnom čara krajiny a mesta je pridaná hodnota nielen pre mňa, ale aj pre kozmetiku, ktorá v ňom vzniká. Za túto šancu som vďačná nielen genius loci miesta, ale aj ľuďom ktorý ma vedome podporujú a stoja za vôňou ktorá pravidelne vychádza z mojej dielničky.

Galéria

Alternatívy