Drevo & rezbárstvo

Dotýkať sa dreva, je upokojujúce. Pracovať s drevom je naplňujúce.

50€/os.

Rezervuj workshop

Dušan Budinský

Mám rád drevo vo všetkých jeho podobách. To ma viedlo postaviť si vlastnú dielňu neďaleko Banskej Štiavnice. Aj vďaka tomu mám priestor venovať sa tesárstvu, stolárstvu, rezbárstvu alebo reštaurátorstvu.

Technika vruborezu: 7 hod/75€
Technika drevenej lyžičky: 4 hod/50€
Pre dospelých
Pre deti od 12 r.
Na chalupách v Nebi
Aj pre verejnosť v centre BŠ
Materiál v cene
Nástroje možné zakúpiť aj pre ďalšie tvorenie

Najkrajšie pre mňa je poznanie a vlastná skúsenosť, že život tvorivý nemá hranice. Jediné hranice si dávame sami a toto je spôsob, ako ich môžeme posúvať.

received_874755939954553
received_774507399818462

Čo vám odovzdáme

 

Najčastejšie používanou tradičnou rezbárskou technikou je vruborez. V minulosti sa použivala pri ľudovom zdobení  predmetov dennej spotreby. Podstatou  sú trojuholníkové klinové zárezy zoradené za sebou tak, že tvoria geometrické línie.

 

Geometria a kreslenie nádherných ľudových ornamentov sú základné zručnosti, aby ste sa mohli pustiť do tvorenia.

 

Celý tento proces je veľmi oddychový, nakoľko svoju pozornosť koncentrujete na malý priestor. Výsledok vidíte okamžite a to vám dodáva pocit zhmotnenej užitočnosti.

 

Následne môžete tento proces vykonávať aj doma, prakticky kdekoľvek, postačuje vám iba lipová doštička a správny nožík. Môžete si ich zakúpiť na kurze.

received_854004015158552

Vyrobiť si svoju lyžičku je pre rezbára azda najsilnejší pocit. Formuje cit k drevu a porozumienie jeho vlastností pri opracovávaní. Táto skúsenosť je tou formujúcou pre akékoľvek ďalšie tvorenie z dreva.

Výsledkom celej tejto skúsenosti s drevom nie je len funkčný predmet alebo dekorácia, ale zhmotnená tvoja fantázia a trpezlivosť.

 

Workshop výroby drevenej lyžičky trvá 4 hod. a cena je 50€.

Galéria

Alternatívy