Dvaja Štiavničania, dva príbehy, dve generácie, ktoré z remesla robia umenie. V rôznych podobách...

S Ivanom Krajčovičom v zaujímavej perspektíve porovnáme súčasný severský dizajn s historickou výrobou okien a dverí. Súčasťou bude praktická časť spracovania dreva z oboch uhlov pohľadu.

V 2. časti vás prevedieme celým procesom výroby umeleckého diela významným umelcom Arpádom Pálom. Navštívime Štiavnické vrchy, kde rastú stovky rokov staré duby, o ktorých vie málokto. Vysvetlíme vám spôsob ich spracovania na diela vysokej hodnoty. Dozviete sa celý proces, materály, postupy... Čo je alchýmiou Arpádových diel, že sa práve ony ocitli v Buckinghemskom paláci?

 

 

 

Od moderného dizajnu, cez historické využitie až po umenie

2 profesionáli vo svojom obore vás prevedú ich procesom práce s drevom: porovnáme funkčný moderný dizajn s procesom výroby historických drevených prvkov. Budeme v prírode, v dielni, aj v atelieri. Nadviažeme komplexným procesom spracovania stovky rokov starého dreva do umeleckých diel, ktoré reprezentujú Slovensko a pochádzajú z Banskej Štiavnice.

 

 

Súčasný dizajn

Historické okná & dvere

Umelecké dielo

Zážitok z poznania a práce s drevom

Máte príležitosť v tesnom obklopení okolitej prírody Neba spoznať zaujímavé príbehy ľudí, od ktorých sa naučíte praktické veci. Domov si odnášate nové vedomosti a aj konkrétne zručnosti nadobudnuté v inšpiratívnom prostredí zrenovovaných štiavnických domov, kde sme my sami mnohé z týchto postupov využili.

To najzaujímavejšie o DREVE - Vol.2

19.-21.4.2024Voľných miest: 0
Cena: 349,00  os./pobyt

V cene je zahrnuté:

  • ubytovanie rodinného charakteru na jednej z chalúpok na 3 dni/2 noci
  • workshopy 2 odborníkov a ich prístupov k spracovaniu dreva do viacerých podôb
  • výlet na miesta Štiavnice, kde rastú stáročné duby
  • plná penzia na 3 dni 
  • záverečná zážitková večera