Daniel Lichard profesionálny keramikár s akademickým vzdelaním v obore. Umeleckému remeslu sa venuje už niekoľko dekád, jeho predmety nájdete mimo jeho dielne vo vybraných umeleckých obchodoch alebo galériach. 

S vysoko osobným prístupom vás prevedieme celým procesom výroby umeleckej keramiky:  od prípravy vášho výtvarného návrhu až po hotový autorský úžitkový predmet. 

 

 

Keramika v detaile s profesionálnym výtvarníkom

Danielov rukopis je jedinečný. Rovnako jeho prístup - húževnatý, precízny, minimalistický, umelecky vyvážený. S veľkým porozumením a citom nielen materiálov, celého procesu tvarovania hliny, ale hlavne aj vášho personalizovaného zámeru. 

Materiály

Výtvarný návrh

Vlastnosti hliny

Váľanie hliny

Engobovanie

Glazovanie

Odbornosť a osobnosť

Naše workshopy nie sú len o technických procesoch a materiáloch. Sú hlavne o ľuďoch - profesionáloch a ich charakteroch. V prípade Daniela Licharda ide o osobnosť, ktorá presne odráža jeho dielo: minimalistické, precízne vyladené do detailu, odvážne, originálne.

 

Pod jeho vedením neočakávajte víkendovú zašívačku. Danielov prístup vám sadne, iba ak sa naozaj chcete posunúť výrazne vpred. Je sústredený na výsledok, aby vám za daný čas odovzdal maximum svojich skúseností a vy ste čo najlepšie rozvinuli vaše zručnosti. Toto je jediná príležitosť, kedy sa môžete posunúť pod jeho vedením.

Víkendový workshop UMELECKEJ KERAMIKY

14.-16.6.2024Voľných miest: 0
Cena: 349,00  os./pobyt

V cene je zahrnuté:

  • ubytovanie rodinného charakteru na jednej z chalúpok na 3 dni/2 noci
  • vysoko individuálny komplexný workshop s profesionálnym umeleckým keramikárom 
  • plná penzia na 3 dni (2x raňajky, 2x večera, 1x obed, coffee breaky)
  • materiál a náradie na výrobu vašej úžitkovej keramiky
  • vypálenie a dodatočné doručenie keramiky
  • večerný oddych - wellnes
  • záverečná zážitková večera