Výroba šperkov

Fascinuje ma ženskosť s miliónmi jej prejavov v osobnom štýle.

50€/os.

Rezervuj workshop

Sasha Si

Volám sa Sasha a žijem v Banskej Štiavnici. Navrhujem a vyrábam jedinečné šperky. Baví ma dopĺňať ich vlastnými strihmi olečenia v kvalitnom prevedení a originálnymi doplnkami.

2 hod
2-15 osôb
Na chalupách v Nebi
Aj pre verejnosť v centre BŠ
Materiál a podrobný návod v cene
Odnášate si hotový autorský šperk

Pred viac ako 10 rokmi som objavila umenie korálkovania a začala skúmať rôzne techniky a možnosti dizajnu. Väčšina mojich kúskov existuje v jedinom exemplári. Používam japonské a české sklenené korálky, prírodné polodrahokamy, kovové nite, oceľ, textil a kožu. Skúmam históriu, techniky a materiály, ktoré používam na tvorbu súčasných elegantných, ale aj extravagantných kúskov.

sasha-25

ČO VÁM ODOVZDÁME

Budeme pracovať s pestrou škálou materiálov, z ktorých si môžete navrhnúť a následne aj vyrobiť váš vlastný autorský šperk.

 

V prvej fáze vám vysvetlím hlavné zásady navrhovania šperkov, urobíme si jednoduchú vizualizáciu. Následne si vyberáte z pestrej ponuky materiálov. Váš osobný šperk môže obsahovať prvky z ocele, skla, perál. Pracujeme výlučne s materiálmi overenej kvality.

 

Následne sa zoznámite s technikou modelovania šperku. Krok za krokom vás prevediem celým procesom finalizácie.

Konečným výsledkom bude váš vlastný, originálny pár náušníc alebo prvok, ktorý si zvolíte s časovou náročnosťou do cca 2 hodín.

 

sasha-6

Náušnice-vetvičky budeme vypletať z tenkých drôtikov. Postup je veľmi jednoduchý, všetko čaro je v dizajne a materiáloch. Štylizácia prírodných prvkov je jedným zo základných postupov v umení a dizajne. Každý účastník/účastníčka si vytvorí šperk v súlade s jeho/jej osobnosťou a estetickým cítením. Niekto zvolí strohú symetriu, niekto nepravidelné, živelné tvary.

 

Počas troch rokov, čo som sa venovala šperkárskym workshopom, nikto neodišiel s prázdnymi rukami, každý si odniesol vlastný osobitý kúsok.

 

Workshop je otvorený aj pre mužov, predstavte si to prekvapenie vašej partnerky, keď jej venujete vlastnoručne vyrobený šperk! (true story 😀 ). Pre tých, čo nehovoria po slovensky, workshop je možný aj v angličtine.

 

V prípade, že pre vnímanie detailov používate okuliare, určite si ich prineste so sebou, aby vás to nelimitovalo pri práci. 

Galéria

Alternatívy