Od zakladateľov dizajnérskej značky nábytku True Furniture sa naučíte 8 spôsobov spájania dreva, na základe čoho si vyrobíte vlastný kúsok aj v bežných domácich podmienkach.

 

V druhej časti vás Ivan Krajčovic prevedie výrobou a využitím historických okien a dverí na základe mnohoročných skúseností ich rodinnej dielne v kolíske tejto tradície - v Banskej Štiavnici. Vysvetlí vám základné prvky kvalitných historických okien, porovnáte ich s oknami renovovanými. Sami si reálne vyskúšate časť procesu vzniku nových okien.

 

Pod vedením odborného technológa farieb vás naučíme profesionálne ošetriť na mieste vyrobené produkty z dreva.

 

V poslednej 3. časti vás zoberieme do štiavnického ateliéru uznávaného umelca Arpáda Pála, ktorý už dlhoročne tvorí originálnou technikou umelecké diela z dreva oceňované po celom svete. Vďaka ich jedinečnosti sú často predmetom darov spoločensky významným osobnostiam ako prejav ich uznania.  

 

Drevo v 3 prevedeniach s 3 príbehmi

Prevedieme vás 3 prístupmi práce s drevom: výrobou funkčného súčasného nábytku, nadviažeme výrobou historických okien a dverí a zakončíme to vhľadom do procesu tvorby umeleckého diela, ktoré vzniká kvôli špecifickým vlastnostiam dreva aj viac ako desiatku rokov. 

Funkčný súčasný nábytok

8 spôsobov - techník spájania dreva pre vznik vášho vlastného dielka 

Historické okná & dvere

Proces ich vzniku rešpektujúci pôvodné techniky ale pre súčasné využitie

Umelecké dielo

Roky zrejúci a stovky hodín opracovávaný kúsok vysokej umeleckej hodnoty

Zážitok z hlbšieho poznania dreva a príbehov s nim súviciacich

Máte príležitosť v tesnom obklopení kvitnúcej májovej prírody spoznať 3 zaujímavé príbehy ľudí, od ktorých sa naučíte praktické veci. Domov si odnášate nové vedomosti a aj konkrétne zručnosti nadobudnuté v inšpiratívnom prostredí zrenovovaných štiavnických domov, kde sme my sami mnohé z týchto postupov využili.

Náučno-zážitkový workshop o DREVE

22.-24.5.2023Voľných miest: 1
Cena: 389,00  os./pobyt

V cene je zahrnuté:

  • Ubytovanie rodinného charakteru na jednej z chalúpok na 3 dni/2 noci
  • 3 odborné workshopy s profesionálmi z oblasti práce s drevom vo funkčnej, historickej a umeleckej podobe
  • plná penzia na 3 dni 
  • záverečná zážitková večera

Výťažok z celého eventu je venovaný na tvorbu priestoru na Radničnom námestí 14 v Banskej Štiavnici, v ktorom tvorivá štiavnická komunita realizuje kreatívne workshopy rôzneho druhu pre verejnosť.